Skip to main content

Obchodní podmínky

Svatební a rodinný fotograf Petr Tomoszek

Objednávání focení

Focení objednávejte nejlépe e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo přes kontaktní formulář zde na webu.

Termín focení se stává závazným v momentě potvrzení oběma stranami. U svatebního focení je termín závazně potvrzen zaplacením zálohy.

Uskutečněním focení také souhlasíte s těmito obchodními podmínkami.

Jak probíhá focení

Rodinné, nebo párové focení probíhá přibližně hodinku v přírodě, nebo u Vás doma.

Nevytvářím dokonalé pózy s umělým úsměvem, fotím formou LIFESTYLE a zachycují tak jedinečné okamžiky a emoce. Často se na snímcích nikdo nedívá do objektivu, fotky jsou upřímné, plné krásných příběhů.

Na focení přicházejte, pokud možno na čas. Jestliže se z nějakého důvodu nemůžete dostavit, kontaktujte mě co nejdříve a domluvíme náhradní termín.

Co si s sebou vzít na focení

Výběr oblečení nechám na Vás, volte raději bez nápisů a výrazných obrázků.

Hezky vypadá ladění do přírodních barev - červená, oranžová, žlutá, okrová, hnědá. Skvělé jsou pletené materiály – svetry, vesty, výborně vypadají i kabátky (fleesové, vlněné) a doplňky typu klobouk, čepice, šátek na krk...

Nevhodné jsou některé umělé materiály, neonové barvy, oblečení se žmolky, velmi drobné kostičky a proužky mohou tvořit mapy.

Klidně vezměte věci související s vaším povoláním, koníčkem. Dětem vezměte oblíbenou hračku nebo něco, co je vystihuje, co mají rády (kopací míč, panenku).

Na těhotenské focení si můžete vzít více variant oblečení – košile, šaty, tričko, top nebo bolerko ve kterém vynikne bříško. Dále je dobré vzít věci pro miminko (capáčky, bodýčko, hračku, dudlík), obrázek z ultrazvuku, případně věci, co Vás nějak charakterizují.

A nezapomeňte dobrou náladu :)

Výběr fotografií

Fotografie pečlivě vyberu a upravím, neupravené fotografie a RAWy z focení poskytuji za příplatek 5 000 Kč.

Úprava fotografií

Základní retuš (tzn. odstranění dočasných vad pleti, doladění barevnosti, kontrastu, jasu, ořez, apod.).

Barevná úprava fotografií se vždy podobá celému mému portfoliu fotek. Každou zakázku zpracovávám dle pocitu a nesouhlas s barevností odevzdaných fotek není důvod k reklamaci.

Doba zpracování

Úpravy fotek potřebují svůj čas, obvyklá doba zpracování u svatebního focení je do 4 týdnů od focení svatby.

U ostatních fotografií je to obvykle do 1 týdne od zaplacení.

Předání fotografií

Jakmile fotografie pečlivě vyberu a upravím, pošlu Vám odkaz na zabezpečené ON-LINE úložiště, kde si fotografie můžete prohlížet, sdílet nebo stahovat v plné kvalitě minimálně po dobu 1 roku.

Výsledné foto dostanete jak v plném rozlišení vhodné pro tisk, tak ve velikosti vhodné pro internetové sdílení či prohlížení.

Pokud je součástí balíčku originální dárková krabička s fotkami, dostanete ji poštou, nebo je možné osobní převzetí dle dohody. 

Platební podmínky

Ceny za focení naleznete v jednotlivých portfoliích.

Svatby fotím hlavně v Moravskoslezském kraji, doprava do 50 km od Frýdku-Místku je zdarma, jinak + 10 Kč / km (započítává se i zpáteční cesta).

Pro ostatní focení je doprava do 20 km od Vyšních Lhot zdarma, jinak si účtuji 10 Kč/km (započítává se i zpáteční cesta).

Platit je možné převodem na účet, fotografie pak předávám až po připsání platby. Na focení si tedy nemusíte nosit žádnou hotovost.

V případě focení svatby, požaduji zálohu ve výši 2000 Kč, zaplacením zálohy je termín závazně rezervován. Doplatek za focení svatby hradíte až při předání fotografií.

V případě zrušení svatebního focení z Vaší strany není záloha vrácena.

Archivace

Fotografie v digitálním negativu (RAW) i upravené foto zálohuji minimálně 1 rok od předání.

Užití fotografií či obsahu bez svolení autora není možné

Všechny fotografie podléhají autorskému zákonu a bez mého předchozího souhlasu nesmí být použity pro jakýkoliv komerční účel, propagaci nebo prodej. Fotografované osoby smí fotografie používat pro soukromé účely prezentace v jakékoliv vytisknuté formě či na webu, sociálních sítích či kdekoliv jinde.

Souhlas s poskytnutím fotografií

Pokud si nepřejete, aby byly Vaše fotografie zveřejněny v mém portfoliu, je nutné mě o tom informovat, pokud tak neučiníte, beru to jako váš souhlas.

Vašeho souhlasu si moc Vážím a jsem rád, když mi jej poskytnete, protože díky tomu je mohu ukázat ostatním.

Podmínky pro půjčení fotoaparátu INSTAX

Objednaná služba je doplňkovou službou k vybranému svatebnímu balíčku MAX.

Cena služby se rovná ceně objednaných filmů, fotky jsou v balení po 10 kusech a mají rozměr 108 × 86 mm. 

  • 1 balení (10 fotografií) = 350 Kč
  • 5 balení (50 fotografií) = 1750 Kč

Cena za filmy bude po objednání uhrazena ještě před svatbou.

Pronajímatel v den svatby přiveze vybraný fotoaparát INSTAX + filmy a připraví je na místo připraveného fotokoutku (zajistí objednavatel). Fotoaparát bude dodán s nainstalovanými bateriemi. Po skončení focení (zpravidla na konci dne) si pronajímatel odveze INSTAX fotoaparát s sebou, fotografie nechává na místě.

Na požádání pronajímatel přístroje zaškolí jak INSTAX používat. V případě poškození přístroje v době propůjčené objednavateli se objednavatel zavazuje, že bude aktivně řešit případnou náhradu související s tímto poškozením.

Objednáním této služby objednavatel souhlasí s těmito podmínkami půjčovného.

Ochrana osobních údajů

viz. Zásady ochrany osobních údajů

Fakturační údaje

Petr Tomoszek

Vyšní Lhoty 14
739 51  VYŠNÍ LHOTY

IČ:  08980217

Nejsem plátce DPH. Podnikatel zapsán v živnostenském rejstříku.

Svatební a rodinný fotograf

Beskydy | Moravskoslezský kraj