Obchodní podmínky

RODINNÝ FOTOGRAF // PETR TOMOSZEK

 
  • FAQ
  • Obchodní podmínky

Všechny fotografie podléhají autorskému zákonu a bez mého předchozího souhlasu nesmí být použity pro jakýkoliv komerční účel, propagaci nebo prodej. Fotografované osoby smí fotografie používat pro soukromé účely prezentace v jakékoliv vytisknuté formě či na webu, sociálních sítích či kdekoliv jinde.

Fotografie u mě na webu a sociálních sítích jsou prezentovány pouze s Vaším souhlasem. Bez něj je nikde nezveřejňuji. Vašeho souhlasu si moc Vážím a jsem rád, když mi jej poskytnete, protože díky tomu je mohu ukázat ostatním.

Objednávání focení

Focení objednávejte telefonicky +420 792 374 381, e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo přes kontaktní formulář zde na webu.

Termín focení se stává závazným v momentě potvrzení oběma stranami. U svatebního focení je termín závazně potvrzen zaplacením zálohy.

Uskutečněním focení také souhlasíte s mými obchodními podmínkami.

Jak probíhá focení?

Focení obvykle trvá hodinku a probíhá formou procházky na předem domluveném místě. Někdy Vás budu trochu pózovat, ale většinou focení nechávám volný průběh, aby fotky působily přirozeně a uvolněně.

Na focení přicházejte pokud možno, co nejlépe na čas. Jestliže se z nějakého důvodu nemůžete dostavit, kontaktujte mě co nejdříve a buď termín posuneme ještě tentýž den nebo domluvíme nový.

Za focení mimo okres Frýdek-Místek si účtuji cestovné 6 Kč/km.

Co si s sebou vzít na focení?

Výběr oblečení nechám na Vás, volte raději bez nápisů a výrazných obrázků. Můžete si přinést rekvizitu, která Vás charakterizuje (hudební nástroj, sportovní potřebu nebo něco z Vašeho koníčku).

Výběr fotografií

Fotografie pečlivě vyberu a upravím, neupravené fotografie a RAWy z focení neposkytuji.

Úprava fotografií

Základní retuš (tzn. vyhlazení pleti se zachováním struktury, odstranění dočasných vad pleti, doladění barevnosti, kontrastu, jasu, ořez, apod.).

Barevná úprava fotografií se vždy podobá celému mému portfoliu fotek. Každou zakázku zpracovávám dle pocitu a nesouhlas s barevností odevzdaných fotek není důvod k reklamaci.

Doba zpracování

Doba zpracování u svatebního focení je obvykle do 2 týdnů od focení svatby.

U ostatních fotografií je to obvykle do 3 dnů, nejpozději však do týdne od zaplacení.

Předání fotografií

Jakmile fotografie upravím, pošlu Vám odkaz na zabezpečené webové úložiště, kde si fotografie můžete prohlížet, sdílet nebo stahovat v plné kvalitě po dobu 1 roku.

Výsledné foto dostanete jak v plném rozlišení (bez vodoznaku), tak v malém rozlišení (s vodoznakem) pro sdílení na sociálních sítích apod.

Neupravené fotografie ani fotografie ve formátu RAW neposkytuji.

Platební podmínky

Ceny za focení naleznete v jednotlivých portfoliích. Pro stálé klienty sleva 10% na každé další focení.

Platit je možné pouze převodem na účet 670100-2200989289/6210, fotografie pak předávám až po připsání platby. Nemusíte si tedy na focení nosit žádnou hotovost s sebou.

V případě focení svatby požaduji zálohu ve výši 1000,- Kč. Zaplacením zálohy je termín závazně rezervován. Doplatek za focení svatby hradíte až při předání fotografií.

V případě zrušení svatebního focení z Vaší strany není záloha vrácena. Při neplánovaném zrušení z mé strany Vám bude záloha vrácena v plné výši.

Archivace

Fotografie v digitálním negativu (RAW) i upravené foto zálohuji 1 rok po předání.

TFP focení

Máte zajímavou tvář, nebo netradiční nápad?

Nabízím TFP focení především v okrese Frýdek-Místek (exteriér), formu spolupráce, kde ani jedna ze stran nemá nárok na honorář a fotky tak slouží především k rozšíření portfolia fotografa či modelky.

Focení bude probíhat přibližně hodinku a dostanete pak 10 upravených fotek.

Ochrana osobních údajů

viz. Zásady ochrany osobních údajů

Fakturační údaje

Petr Tomoszek

Vyšní Lhoty 14
739 51  VYŠNÍ LHOTY
IČO: 08980217

Nejsem plátce DPH
Podnikatel zapsán v živnostenském rejstříku